راهنمای جامع صادرات


استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک فرصت‌های بسیاری برای گسترش فعالیت‌های خود در حوزه‌های صادراتی دارند. اگزه سعی دارد تا با ارائه آموزش‌های لازم جهت ارتقای توان کسب‌وکارها در امور صادراتی ضمن ارزیابی توانایی شما برای صادرات، با ارائه خدمات تخصصی در این مسیر همراه شما بوده و کمکتان کند.

صادرات مزایای بسیاری دارد که از جمله آن می‌توان به افزایش فروش، صرفه‌جویی ناشی از مقیاس که درصد هزینه‌های ثابت را کاهش می‌دهد، کاهش ریسک در صورت رکود داخلی، افزایش حاشیه سود و پتانسیل حضور در رسانه‌ها اشاره کرد. از طرف دیگر چالش‌های متعددی نیز در هنگام صادرات وجود دارد که برخی از آن‌ها عبارتند از افزایش هزینه‌ها، موانع فرهنگی، بوروکراسی، مقررات کشورهای خارجی، تعرفه‌ها و ملاحظات پرداخت.

با حضور در برنامه شتابدهی تخصصی اگزه، ما با ارائه خدمات تخصصی به شما کمک می‌کنیم که بسیاری از این چالش‌ها را از پیش رو بردارید. برای بهره مندی از این خدمات همین امروز در سایت اگزه ثبت نام کنید.

 

راهنمای جامع صادرات

 

  1. پیش از صادرات به سوالات زیر پاسخ دهید.
  • آیا منابع و ظرفیت لازم برای صادرات را دارید؟
  • آیا محصولات شما دارای پتانسیل تقاضای خارجی هستند؟
  • آیا صادرات را در طرح کسب‌وکار خود گنجانده‌اید؟

 

  1. محصولات خود را برای صادرات استانداردسازی کنید.

استاندارد نبودن محصولات صادراتی یک مانع مهم در عدم اقبال به این محصولات در بازارهای جهانی است. این استانداردها باید مطابق با هر کشوری که بسته به شرایط فرهنگی و سبک زندگی آن متفاوت می‌باشد، تعیین گردد. با این حال در سازمان توسعه تجارت جهانی یک‌سری قوانین کلی برای رعایت این استانداردها در نظر گرفته شده است.

 

  1. استراتژی ورود به بازار را تدوین کنید.

بازارهای هدف خارجی را شناسایی کرده و سپس هر بازار را بخش‌بندی کنید. به راهنمایی‌های تجاری که توسط سفارتخانه‌ها یا انجمن‌های صنعتی کشور مقصد ارائه شده است توجه کنید.

درباره اینکه موافقتنامه‌های تجاری در هنگام صادرات چه مزایایی می‌توانند به شما ارائه بدهند کسب اطلاع کنید.

 

  1. محصولات خود را با توجه به بازارهای صادراتی قیمت‌گذاری کنید.

قیمت‌گذاری صادراتی شرکت‌هایی که در حال صادرات هستند را بررسی و تحلیل نموده و قیمت آن‌ها را با خودتان مقایسه کنید تا به استراتژی‌های قیمت‌گذاری صادراتی دست پیدا کنید.

 

  1. خریداران خارجی را پیدا کنید.

حضور خود را در شبکه جهانی وب گسترش دهید. در نمایشگاه‌های صنعتی داخلی و خارجی شرکت کنید. از خدمات تجاری که توسط سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های کشورها ارائه می‌شود استفاده کنید.

 

  1. حمل‌ونقل و قوانین بین‌المللی را بشناسید.

سیستم‌های مختلف توزیع موجود را بررسی کنید. سیستم‌های رگولاتوری و اسناد مورد نیاز برای صادرات کالا را موشکافانه آنالیز کنید. آژانس‌های مسئول برای محصولات خاص را پیدا کنید و از الزامات آن‌ها آگاه شوید.

اسناد و مدارک مانند مجوز حمل، فاکتورهای گمرکی و کنسولی و بازرسی را با دقت تکمیل کنید. عوارض، مالیات، هزینه حمل و بیمه را بررسی کنید.

 

  1. تراکنش مالی

گزینه‌های تامین مالی را بررسی کنید. با بررسی سابقه خریداران از معتبر بودن آنها اطمینان حاصل کنید. سیاست‌ها و رویه‌های پرداخت مناسب را تدوین کنید.

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *